CW010147R0JE123
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW010147R0JE123
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 147 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
147Ohm
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Wirewound
Packaging :
Bulk
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
10W
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Series :
CW
Feature :
Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Diameter :
9.52mm
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
13W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Datasheets
CW010147R0JE123
Vishay / Dale CW010147R0JE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 147Ohm, 13W, Wirewound,