CW010130R0KE733
Mfr.Part #
CW010130R0KE733
Description
RES 130 OHM 13W 10% AXIAL
Resistance :
130Ohm
yes
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
13W
Feature :
Moisture Resistant
Diameter :
9.52mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CW010130R0KE733
Vishay / Dale CW010130R0KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, Wirewound,