CW010130R0JE12
Mfr.Part #
CW010130R0JE12
Description
RES 130 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Length :
38.1mm
Lead Diameter :
1.02 mm
Tolerance :
±5%
2
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Construction :
Tubular
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
130Ohm
Diameter :
9.52mm
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
13W
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
10W
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
28 Weeks
Published :
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
CW010130R0JE12
Vishay / Dale CW010130R0JE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, 13W, Wirewound,