CW010120R0KE733
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW010120R0KE733
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 120 OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Construction :
Tubular
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
13W
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Wirewound
Series :
CW
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
120Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Diameter :
9.52mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Contact Plating :
Tin
Packing Method :
TR
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Datasheets
CW010120R0KE733
Vishay / Dale CW010120R0KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 120Ohm, Wirewound,