CW00520K00JE12HS
Mfr.Part #
CW00520K00JE12HS
Description
RES 20K OHM 6.5W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
2
Published :
Power (Watts) :
6.5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
20kOhms
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
6.5W
Max Operating Temperature :
350°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
CW00520K00JE12HS
Vishay / Dale CW00520K00JE12HS
20kOhms, 6.5W, Wirewound,