CW00512K00JE12HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW00512K00JE12HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12K OHM 6.5W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
28 Weeks
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
CW
Max Power Dissipation :
6.5W
Max Operating Temperature :
350°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Supplier Device Package :
Axial
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
6.5W
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
12kOhms
Length :
22.225mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Datasheets
CW00512K00JE12HS
Vishay / Dale CW00512K00JE12HS
12kOhms, 6.5W, Wirewound,