CW00511K00JE73HS
Mfr.Part #
CW00511K00JE73HS
Description
RES 11K OHM 6.5W 5% AXIAL
Resistance :
11kOhms
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Max Operating Temperature :
350°C
Axial
Power (Watts) :
6.5W
Not Applicable
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
6.5W
Length :
22.225mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
CW00511K00JE73HS
Vishay / Dale CW00511K00JE73HS
11kOhms, 6.5W, Wirewound,