CW001R1000JE12HS
Mfr.Part #
CW001R1000JE12HS
Description
RES 0.1 OHM 5% AXIAL
Resistance :
100mOhms
Max Operating Temperature :
350°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±5%
Published :
Packaging :
Bulk
Datasheets
CW001R1000JE12HS
Vishay / Dale CW001R1000JE12HS
100mOhms, Wirewound,