CVT32-10.000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CVT32-10.000
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Min Operating Temperature :
-20°C
Current - Supply (Max) :
2mA
Operating Supply Voltage :
3V
Length :
5.0038mm
Width :
3.2mm
Output :
Clipped Sine Wave
Height :
1.5494mm
Weight :
50.008559mg
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C~80°C
Load Capacitance :
10pF
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
CVT32
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Current Rating :
1.2mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
80°C
Packaging :
Strip
Frequency :
10MHz
Type :
VCTCXO
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±2.5ppm
Termination :
SMD/SMT
Max Supply Current :
2mA