CVHD-952-148.500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CVHD-952-148.500
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCMOS
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.560Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
35mA
Max Supply Current :
35mA
Width :
9.144mm
Min Operating Temperature :
0°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
148.5MHz
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
0°C~70°C
Mount :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
±20ppm
Height :
5.334mm
Height Seated (Max) :
0.210 5.33mm
Type :
VCXO
Max Operating Temperature :
70°C
Series :
CVHD-952
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
HCMOS
Length :
14.224mm