CV680K10BL1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CV680K10BL1
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
CV 680VRMS 10MM BULK L1
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Varistor Voltage (Max) :
1.21 kV
Brand :
Bourns
Series :
CV
Number of Circuits :
1
Energy :
155J
Product Status :
Active
Bourns
Capacitance @ Frequency :
150 pF @ 1 kHz
Maximum DC Volts :
895 V
RoHS :
Details
Package / Case :
Disc 10mm
Maximum AC Volts :
680 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.1 kV
Product Category :
Varistors
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Surge :
2.5 kA
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Min) :
990 V
Features :
Subcategory :
Varistors
Package :
Bulk
Datasheets
CV680K10BL1
Introducing Bourns, Inc. CV680K10BL1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type:Through Hole, CV680K10BL1 pinout, CV680K10BL1 datasheet PDF, CV680K10BL1 amp .Beyond Bourns, Inc. CV680K10BL1 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.