CV115K20BL1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CV115K20BL1
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
CV 115 K 20 B L1
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Product Category :
Varistors
Maximum AC Volts :
115 V
Number of Circuits :
1
Maximum DC Volts :
150 V
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Surge :
6.5 kA
Brand :
Bourns
Packaging :
Bulk
Series :
CV
Package :
Bulk
Package / Case :
Disc 20mm
RoHS :
Details
Capacitance @ Frequency :
2100 pF @ 1 kHz
Bourns
Energy :
118J
Subcategory :
Varistors
Varistor Voltage (Typ) :
180 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
CV115K20BL1
Introducing Bourns, Inc. CV115K20BL1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, CV115K20BL1 pinout, CV115K20BL1 datasheet PDF, CV115K20BL1 amp .Beyond Bourns, Inc. CV115K20BL1 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.