CU0131180JAT2A\5K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CU0131180JAT2A\5K
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated :
25V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Feature :
Ultra Low ESR
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CU
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±5%
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CU0131180JAT2A\5K
KYOCERA AVX CU0131180JAT2A\5K
CU 18pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)