CTX32T-390-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTX32T-390-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 65MA 6.4 OHM SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ceramic
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
6.4Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Q @ Freq :
30 @ 2.52MHz
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Current Rating (Amps) :
65mA
Tolerance :
±10%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Published :
Number of Functions :
1
Type :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Test Frequency :
2.52MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
Inductance :
39μH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
CTX32T-390-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD