CTX32CT-221-R
Mfr.Part #
CTX32CT-221-R
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
FIXED IND 220UH 70MA 11 OHM SMD
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Material - Core :
Ceramic
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Series :
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Test Frequency :
0.796MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
11Ohm Max
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±10%
Inductance :
220μH
Current Rating (Amps) :
70mA
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
CTX32CT-221-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD