CTVS07RF-25-24JE-LC
Mfr.Part #
CTVS07RF-25-24JE-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 24POS PNL MT
Orientation :
E
Operating Temperature :
-65°C~200°C
HTS Code :
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
Reach Compliance Code :
Unknown
Type :
For Female Sockets
Shielded
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
CTVS07RF-25-24JE-LC Overview
CTVS07RF-25-24JE-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
CTVS07RF-25-24JE-LC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTVS07RF-25-24JE-LC Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT