CTV07RQW-25-46PC-LC
Mfr.Part #
CTV07RQW-25-46PC-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 46POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
CTV07RQW-25-46PC-LC Overview
The packaging contains Receptacle Housing.There is a Panel Mount mounting type for the device.This product is packaged in a case marked Bulk.Product number MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV belongs to the MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV Series.It shares a number of benefits with other For Male Pins products.A 46 pin is provided on the device.
CTV07RQW-25-46PC-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
CTV07RQW-25-46PC-LC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTV07RQW-25-46PC-LC Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT