CTV07RF-15-55SD-S1
Mfr.Part #
CTV07RF-15-55SD-S1
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD SLDR
Orientation :
D
Published :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Bulkhead - Front Side Nut
Receptacle, Female Sockets Composite Panel Mount, Through Hole 55 Positions Solder Gold Electroless Nickel Bulk D Threaded
CTV07RF-15-55SD-S1 Overview
CTV07RF-15-55SD-S1 Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD series
CTV07RF-15-55SD-S1 Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTV07RF-15-55SD-S1 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER