CTV07RF-13-32P-P1
Mfr.Part #
CTV07RF-13-32P-P1
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD SOLDER
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD
Published :
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Pins :
23
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Orientation :
N (Normal)
Shell Size - Insert :
Datasheets
CTV07RF-13-32P-P1
Receptacle, Male Pins Composite Panel Mount, Through Hole 32 Positions Solder Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Threaded
CTV07RF-13-32P-P15 Overview
CTV07RF-13-32P-P15 Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD series
CTV07RF-13-32P-P15 Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTV07RF-13-32P-P15 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER