CTSPMA6010F-4R7M
Mfr.Part #
CTSPMA6010F-4R7M
Description
POWR INDUCTOR SMD SHIELDED 4.7UH
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Size / Dimension :
0.280 L x 0.280 W (7.10mm x 7.10mm)
DC Resistance (DCR) :
133mOhm Max
Series :
CTSPMA6010F
Shielding :
Shielded
Inductance :
4.7 µH
Package :
Tape and Reel (TR)
ABB
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
4.1A
Tolerance :
±20%
Type :
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CTSPMA6010F-4R7M
Central Technologies CTSPMA6010F-4R7M
CTSPMA6010F-4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD