CTSPMA4015F-100M
Mfr.Part #
CTSPMA4015F-100M
Package / Case
Nonstandard
Description
POWER INDUCTOR SMD SHIELDED 10UH
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±20%
Features :
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
10 µH
Current - Saturation (Isat) :
1.8A
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Size / Dimension :
0.173 L x 0.173 W (4.40mm x 4.40mm)
Material - Core :
Series :
CTSPMA4015F
Type :
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Datasheets
CTSPMA4015F-100M
Central Technologies CTSPMA4015F-100M
CTSPMA4015F-100M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD