CTSPI3D15F-1R2N
Mfr.Part #
CTSPI3D15F-1R2N
Size / Dimension :
0.165 L x 0.165 W (4.20mm x 4.20mm)
Tolerance :
±30%
Ratings :
Series :
CTSPI3D15F
Height - Seated (Max) :
0.063 (1.60mm)
Type :
Current Rating (Amps) :
2.34 A
Inductance :
1.2 µH
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
43mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Material - Core :
Datasheets
CTSPI3D15F-1R2N
Central Technologies CTSPI3D15F-1R2N
CTSPI3D15F-1R2N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD