CTSPI3D15F-100M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTSPI3D15F-100M
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Features :
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
228mOhm
Current Rating (Amps) :
1.02 A
Tolerance :
±20%
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Series :
CTSPI3D15F
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
10 µH
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Shielding :
Shielded
Product Status :
Active
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
CTSPI3D15F-100M
Central Technologies CTSPI3D15F-100M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD