CTSPI3D12F-2R7N
Mfr.Part #
CTSPI3D12F-2R7N
Size / Dimension :
0.165 L x 0.165 W (4.20mm x 4.20mm)
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
2.7 µH
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.049 (1.25mm)
DC Resistance (DCR) :
109mOhm
Series :
CTSPI3D12F
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Tolerance :
±30%
Current Rating (Amps) :
1.44 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Datasheets
CTSPI3D12F-2R7N
Central Technologies CTSPI3D12F-2R7N
CTSPI3D12F-2R7N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD