CTSPI3D12F-220M
Mfr.Part #
CTSPI3D12F-220M
Inductance :
22 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.165 L x 0.165 W (4.20mm x 4.20mm)
DC Resistance (DCR) :
732mOhm
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Series :
CTSPI3D12F
Current Rating (Amps) :
520 mA
Current - Saturation (Isat) :
460mA
Height - Seated (Max) :
0.049 (1.25mm)
Type :
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
Datasheets
CTSPI3D12F-220M
Central Technologies CTSPI3D12F-220M
CTSPI3D12F-220M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD