CTSLF0645TF-2R2M
Mfr.Part #
CTSLF0645TF-2R2M
Package / Case
Nonstandard
Description
2.2UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
18mOhm
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.189 (4.80mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.236 L x 0.236 W (6.00mm x 6.00mm)
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
2.2 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
CTSLF0645TF
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
3.3A
Type :
Datasheets
CTSLF0645TF-2R2M
Central Technologies CTSLF0645TF-2R2M
CTSLF0645TF-2R2M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD