CTSFW1365F-6R0M
Mfr.Part #
CTSFW1365F-6R0M
Inductance :
6 µH
DC Resistance (DCR) :
9.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
14A
Size / Dimension :
0.531 L x 0.504 W (13.50mm x 12.80mm)
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
12 A
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.256 (6.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
CTSFW1365F-6R0M
Central Technologies CTSFW1365F-6R0M
CTSFW1365F-6R0M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD