CTS4HTF-473K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTS4HTF-473K
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
47000UH XIALSHIELDED INDUCTR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
217Ohm Max
Series :
CTS4HTF
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.160 Dia x 0.449 L (4.06mm x 11.40mm)
Q @ Freq :
50 @ 79kHz
Current Rating (Amps) :
27 mA
Material - Core :
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Inductance :
47 mH
Height - Seated (Max) :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Molded
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
370kHz
Current - Saturation (Isat) :
5mA
Features :
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
CTS4HTF-473K
Central Technologies CTS4HTF-473K
CTS4HTF-473K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD