CTS4F-150K
Mfr.Part #
CTS4F-150K
Description
15UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
325 mA
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Size / Dimension :
0.160 Dia x 0.449 L (4.06mm x 11.40mm)
Frequency - Self Resonant :
41MHz
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Features :
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Current - Saturation (Isat) :
325mA
Inductance :
15 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CTS4F-150K
Central Technologies CTS4F-150K
CTS4F-150K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD