CTPSI5020F-330M
Mfr.Part #
CTPSI5020F-330M
Description
POWER INDUCTOR SHIELDED
DC Resistance (DCR) :
501mOhm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.197 L x 0.197 W (5.00mm x 5.00mm)
Type :
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Current Rating (Amps) :
840 mA
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
33 µH
Series :
CTPSI5020F
Datasheets
CTPSI5020F-330M
Central Technologies CTPSI5020F-330M
CTPSI5020F-330M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD