CTMLP100805F-3R3N
Mfr.Part #
CTMLP100805F-3R3N
Description
3.3UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Series :
CTMLP100805F
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Tolerance :
±30%
Current Rating (Amps) :
1.1 A
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
3.3 µH
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
1008 (2520 Metric)
Datasheets
CTMLP100805F-3R3N
Central Technologies CTMLP100805F-3R3N
CTMLP100805F-3R3N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD