CTMLP100804AF-4R7M
Mfr.Part #
CTMLP100804AF-4R7M
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
DC Resistance (DCR) :
250mOhm
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Type :
Multilayer
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
900 mA
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
CTMLP100804AF
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±20%
Shielded
Central Technologies CTMLP100804AF-4R7M
CTMLP100804AF-4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD