CTMLP060302F-R47N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTMLP060302F-R47N
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
0.47UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
3 MHz
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Product Status :
Active
Series :
CTMLP060302F
Inductance :
470 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shielding :
Shielded
Type :
Multilayer
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Current - Saturation (Isat) :
420mA
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±30%
Datasheets
CTMLP060302F-R47N
Central Technologies CTMLP060302F-R47N
CTMLP060302F-R47N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD