CTML0805F-R39M
Mfr.Part #
CTML0805F-R39M
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
390NH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Functions :
1
DC Resistance :
0.65 Ω
Inductance :
390 nH
JESD-609 Code :
e3
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Packing Method :
TR
Case/Size Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Ratings :
Number of Terminals :
2
Construction :
Multilayer Chip
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
FILTER CHOKE
Features :
Package Height :
0.9 mm
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Inductance-Nom (L) :
0.39 µH
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Rated Current-Max :
0.2 A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Type :
Multilayer
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Material - Core :
Ferrite
Shielded :
Current Rating (Amps) :
200 mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Saturation (Isat) :
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Q @ Freq :
25 @ 25MHz
Series :
CTML0805(M TOL)
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
25 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
20%
Package Width :
1.25 mm
Core Material :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
135MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Package Length :
2 mm
Shielding :
Shielded
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Product Status :
Active
HTS Code :
Datasheets
CTML0805F-R39M
Central Technologies CTML0805F-R39M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD