CTMC1812SF-1R0K
Mfr.Part #
CTMC1812SF-1R0K
Package / Case
1812 (4532 Metric)
SMD FERRITE CORE WW INDUCTOR
Stock
500
In Stock :
500
Q @ Freq :
50 @ 7.96MHz
Inductance :
1 µH
Supplier Device Package :
1812
Current Rating (Amps) :
450 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Features :
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Tolerance :
±10%
Series :
CTMC1812SF
Datasheets
CTMC1812SF-1R0K
Central Technologies CTMC1812SF-1R0K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD