CTMC1210SF-R33K
Mfr.Part #
CTMC1210SF-R33K
Package / Case
1210 (3225 Metric)
SMD FERRITE CORE WW INDUCTOR
Stock
20
In Stock :
20
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Inductance :
330 nH
Tolerance :
±10%
Current Rating (Amps) :
450 mA
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
1210
Frequency - Self Resonant :
520MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Series :
CTMC1210SF
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Datasheets
CTMC1210SF-R33K
Central Technologies CTMC1210SF-R33K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD