CTM3F-3R3K
Mfr.Part #
CTM3F-3R3K
Description
3.3UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Inductance :
3.3 µH
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
990 mA
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.190 Dia x 0.441 L (4.82mm x 11.20mm)
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Series :
Datasheets
CTM3F-3R3K
Central Technologies CTM3F-3R3K
CTM3F-3R3K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD