CTM2474F-391L
Mfr.Part #
CTM2474F-391L
Description
390UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Ratings :
DC Resistance :
0.77 Ω
Rated Current-Max :
0.68 A
Current Rating (Amps) :
680 mA
Tolerance :
15%
Size / Dimension :
0.240 Dia x 0.740 L (6.10mm x 18.80mm)
DC Resistance (DCR) :
770mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
320mA
Inductance :
390 µH
Test Frequency :
0.001 MHz
Inductance-Nom (L) :
390 µH
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CTM2474F-391L
Central Technologies CTM2474F-391L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD