CTLVH3012F-1R0M
Mfr.Part #
CTLVH3012F-1R0M
Package / Case
Nonstandard
Description
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
52MHz
Series :
CTLVH3012F
Current Rating (Amps) :
3 A
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Q @ Freq :
Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.106" W (3.00mm x 2.70mm)
Inductance :
1 µH
Current - Saturation (Isat) :
5.4A
Datasheets
CTLVH3012F-1R0M
Central Technologies CTLVH3012F-1R0M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD