CTLVC6028F-220M
Mfr.Part #
CTLVC6028F-220M
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Description
22UH SMD POWER INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Frequency - Self Resonant :
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Type :
ECCN Code :
EAR99
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Material - Core :
Current Rating (Amps) :
1.35 A
HTS Code :
Inductance :
22 µH
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
CTLVC6028F
DC Resistance (DCR) :
135mOhm
Current - Saturation (Isat) :
1.44A
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Supplier Device Package :
2424
Datasheets
CTLVC6028F-220M
Central Technologies CTLVC6028F-220M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD