CTLVC4012F-330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTLVC4012F-330M
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
33UH SMD POWER INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Memory capacity :
16GB
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Interfaces :
USB 2.0
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
Inductance :
33 µH
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Current Rating (Amps) :
630 mA
Series :
CTLVC4012F
Q @ Freq :
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
390mA
Type :
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
0.157 L x 0.157 W (4.00mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR) :
600mOhm
Shielding :
Shielded
Datasheets
CTLVC4012F-330M
Central Technologies CTLVC4012F-330M
CTLVC4012F-330M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD