CTLV4015SF-2R2N
Mfr.Part #
CTLV4015SF-2R2N
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
2.2UH SMD POWER INDUCTOR
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.157 L x 0.157 W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Series :
CTLV4015SF
Inductance :
2.2 µH
Current - Saturation (Isat) :
2.34A
Current Rating (Amps) :
2.07 A
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
54mOhm
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Datasheets
CTLV4015SF-2R2N
Central Technologies CTLV4015SF-2R2N
CTLV4015SF-2R2N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD