CTLV3010SF-2R2N
Mfr.Part #
CTLV3010SF-2R2N
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
2.2UH SMD POWER INDUCTOR
Inductance :
2.2 µH
Current Rating (Amps) :
1.26 A
Tolerance :
±30%
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings :
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
1.35A
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.040 (1.02mm)
Type :
Series :
CTLV3010SF
Datasheets
CTLV3010SF-2R2N
Central Technologies CTLV3010SF-2R2N
CTLV3010SF-2R2N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD