CTLV3010SF-220N
Mfr.Part #
CTLV3010SF-220N
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Description
22UH SMD POWER INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
410 mA
Features :
Architecture :
SAR
Sampling Rate (Per Second) :
3.5m
Voltage - Supply, Analog :
3.1 V ~ 3.6 V
Series :
Input Type :
Differential, Single Ended
Inductance :
22 µH
Reference Type :
External, Internal
Material - Core :
Base Part Number :
LTC2356
Tolerance :
±30%
Voltage - Supply, Digital :
3.1 V ~ 3.6 V
Type :
Configuration :
S/H-ADC
Current - Saturation (Isat) :
420mA
DC Resistance (DCR) :
870mOhm
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Supplier Device Package :
10-MSOP-EP
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.040 (1.02mm)
Package / Case :
Number of A/D Converters :
1
Data Interface :
SPI
Ratio - S/H:ADC :
1:1
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Number of Inputs :
1
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Number of Bits :
14
Ratings :
Packaging :
Tube
Frequency - Self Resonant :
Datasheets
CTLV3010SF-220N
Introducing Fixed Inductors Central Technologies CTLV3010SF-220N from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:LTC2356, Type:-, Operating Temperature:0°C ~ 70°C, Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad, Mounting Type:Surface Mount, CTLV3010SF-220N pinout, CTLV3010SF-220N datasheet PDF, CTLV3010SF-220N amp .Beyond Fixed Inductors Central Technologies CTLV3010SF-220N ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Central Technologies CTLV3010SF-220N
CTLV3010SF-220N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD