CTLV3010SF-150N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTLV3010SF-150N
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
15UH SMD POWER INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Ratings :
Tolerance :
±30%
Height - Seated (Max) :
0.040 (1.02mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
625mOhm
Current Rating (Amps) :
490 mA
Series :
CTLV3010SF
Q @ Freq :
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Features :
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
15 µH
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Type :
Datasheets
CTLV3010SF-150N
Central Technologies CTLV3010SF-150N
CTLV3010SF-150N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD