CTLL1005SF-5N1S
Mfr.Part #
CTLL1005SF-5N1S
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
5.1NH SMD CER MULTIL INDUCTOR
Tolerance :
±0.3nH
Series :
CTLL1005SF
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Inductance :
5.1 nH
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Current - Saturation (Isat) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Current Rating (Amps) :
300 mA
Ratings :
Datasheets
CTLL1005SF-5N1S
Central Technologies CTLL1005SF-5N1S
CTLL1005SF-5N1S datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD