CTLL1005SF-47NJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTLL1005SF-47NJ
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
47NH SMD CER MULTIL INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
Type :
Multilayer
Inductance :
47 nH
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Features :
Current Rating (Amps) :
200 mA
Supplier Device Package :
Current - Saturation (Isat) :
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Series :
CTLL1005SF
Product Status :
Active
Material - Core :
Ceramic
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Datasheets
CTLL1005SF-47NJ
Central Technologies CTLL1005SF-47NJ
CTLL1005SF-47NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD