CTLL1005SF-1N1S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTLL1005SF-1N1S
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
1.1NH SMD CER MULTIL INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Multilayer
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Features :
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Current - Saturation (Isat) :
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±0.3nH
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
400 mA
Ratings :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
CTLL1005SF
Inductance :
1.1 nH
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Supplier Device Package :
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Material - Core :
Ceramic
Datasheets
CTLL1005SF-1N1S
Central Technologies CTLL1005SF-1N1S
CTLL1005SF-1N1S datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD