CTHFW2915F-4R7M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTHFW2915F-4R7M
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
2-SMD, Gull Wing
Datasheet
Download
Description
SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Ratings :
Features :
Current - Saturation (Isat) :
36.9A
Product Status :
Active
Inductance :
4.7 µH
Series :
CTHFW2915F
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Package / Case :
2-SMD, Gull Wing
Shielding :
Shielded
Q @ Freq :
Current Rating (Amps) :
30 A
Package :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Frequency - Self Resonant :
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
1.76mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
CTHFW2915F-4R7M
Central Technologies CTHFW2915F-4R7M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD