CTHFW2915F-330M
Mfr.Part #
CTHFW2915F-330M
Package / Case
2-SMD, Gull Wing
Description
SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Stock
14
In Stock :
14
Current Rating (Amps) :
30 A
Series :
CTHFW2915F
Material - Core :
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Package / Case :
2-SMD, Gull Wing
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
1.76mOhm Max
Supplier Device Package :
Type :
Wirewound
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
33 µH
Size / Dimension :
1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Package :
Bulk
Datasheets
CTHFW2915F-330M
Central Technologies CTHFW2915F-330M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD